O tym się mówi! Hit muzyczny

 

Dziś poruszę temat naszego ostatniego Gadkowego spotkania. Zastanawiałyśmy się. Co jest na topie? I o czy teraz każdy mówi? Odpowiedz była jedna –  DESPACITO!

 

Świat oszalał na punkcie tego kawałka. Internet rozgrzany do czerwoności, a wszystko to za sprawą Luisa Fonsi i jego najnowszej piosenki. DESPACITO. Każdy nuci i podśpiewuje nawet wtedy, kiedy stanowczo twierdzi, że nie jest to kawałek, który kradnie serce i warto mu poświęcić czas.

DESPACITO… powoli

Czy jest to hit? Jest! Liczby nie kłamią. Sam autor publikując singiel 12 stycznia 2017 r do chwili obecnej uzbierał na swoim koncie ponad 2 miliardy odsłon. Piosenka w klimacie wspaniałych widoków, pięknej kobiety i samego Luisa w otoczeniu uśmiechnietych ludzi robi furorę. Sam autor tworzy już od ’98 roku, ale musiał czekać do 2017 roku, aby w wieku 39 lat,  odnieść tak wielki sukces, a wszystko to za sprawą magicznego ‘powolutku”

 

Jest szał, dziewczyny piszczą! Jest też mocna grupa wparcia, która tworzy ogrom propozycji parodiujących słynne DESPACITO! I o tym właśnie chciałam napisać 🙂

 

Artysta tworzy, śpiewa i publikuje. Po chwili „internetowe gwiazdy” nie wiem czy powinnam ich tak nazwać, ale zna ich ogrom ludzi, wiec blask ich  już swieci  – tworzą i śpiewają, ale co tworzą i jak śpiewają sami zobaczcie!

 

Pierwszy kawałek to parodia pt. Wieśka Tico – autorzy Kabaret Czwarta Fala.

 

 

Czy Podoba się Wam taka przeróbka? Większości z nas tak, ma ponad 8 milionów odsłon! Gratuluję pomysłu i ładnego wykonania!

 

Dwójka należy do artystów Na pełnej, a tytuł parodii to: Nie tak szybko

 

 

I jak? Czy ta wersja jest bardziej atrakcyjna od poprzedniej? Raczej nie! Już śpiewamy o małym Tico, wiec tematyka motoryzacyjna po części wyczerpana. Piszę po części, ponieważ utwór zdobył prawie 3 miliony odsłon!

 

Trójka to tytuł DresPasito i DresMasters. Do śpiewu w tej parodii autorom daleko… ale jak to się mówi internet przymnie wszystko. Jedyny plus, to tekst w melodii. Reszta…no coments!  Sami zobaczcie. Ku mojemu zdziwieniu, utwór odsłuchało bagatela prawie 3 miliony internautów! SZOK!

 

 

 

To dopiero początek góry lodowej. Piosenek jest tysiące! Każda stworzona z innowacyjnym tekstem i aranżacją sceniczną, jest pomysł i MOC! Idąc dalej, śpiewa nie tylko Polska. Przeglądając YouTube, znajdziemy dużo więcej! Śpiewają Europejczycy, Azjaci a nawet i Hindusi 🙂  Świat oszalał! Wszyscy bez wyjątku spiewają DESPACITOoo

Ach jeszcze jedno na co warto zwrócić uwagę! Śmiać się każdy lubi i parodia to jedno, ale warto zwrócić uwagę na profesjonalne wykonianie DESPACITO w naszym języku i tutaj na szczególną uwagę zasługuje:

 

 

 

 

I takim pięknym akcentem i głosem tej wspaniałej dwójki (Kasi oraz Oktawiana) zostawiam Was, życząc wspaniałego tygodnia 🙂

 

Gosia

Komentarze dla wpisu: “O tym się mówi! Hit muzyczny

  1. Konsensus jest taki, aby nigdy sie nie poddawać i konsekwentnie pracować nad swoim dziełem. Może upłynie kilka lat zanim osiągniemy sukces, a droga do niego będzie kręta, ale kiedy popatrzymy z perspektywy na to co stworzyliśmy – uśmiech pojawi się na naszej twarzy!!! Takie piosenki, teksty muszą pochodzić z serca….. Trzeba zawsze marzyć…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *